Minios finansavimas, kas tai?

Minios finansavimas (angl. crowdfunding)  -  viena didžiausią potencialą turinčių inovacijų. Nuo 2011 m. minios finansavimo apimtys išaugo daugiau nei 240 proc. ir, numatoma, sparčiai augs ateityje. Ši finansų inovacija patraukli smulkiam ir vidutiniam verslui, ne pelno siekiančioms organizacijoms, startuoliams ir menininkams. Minios finansavimo modelis skatina trijų šalių partnerystę: projekto iniciatorių, palaikančiųjų idėją ir platformos moderatorių. Ši sąveika leidžia realizuoti kūrybingas ir bendruomenei aktualias verslo ir kultūrines idėjas bendromis pastangomis.

Dėl nesudėtingo naudojimo, mažų kaštų ir paprasto administravimo šis novatoriškas finansavimo būdas tampa ypač populiarus tarp smulkių ir vidutinių įmonių bei kitų asmenų ir organizacijų, kurių tradicinės finansų institucijos paprastai nėra linkusios finansuoti.

Pasaulyje labiausiai paplitęs minios finansavimo modelis remiasi aukojimo principu. Naudodamas minios finansavimo platformą, verslo ar socialinio projekto autorius paskelbia savo idėją ir jos įgyvendinimui reikiamą sumą, o žmonės skiria nedideles sumas jiems patinkančiai idėjai. Be to, minios finansavimas suteikia naujų galimybių jaunimui bei asmenims, gyvenantiems regionuose, kuriuose alternatyvūs verslo finansavimo šaltiniai dar nėra pakankamai išvystyti.

Pinigų, surinktų pagal šį modelį, grąžinti nereikia – aukotojams paprastai atsidėkojama pirmaisiais gaminiais ar kitomis nedidelėmis dovanomis, kūrybinėmis paslaugomis ar rėmėjų verslo viešinimu.

Ši finansų naujovė ne tik padeda pritraukti projektui įgyvendinti reikalingas lėšas. Ji suteikia dar vieną neįkainuojamą galimybę – padeda projekto autoriui gauti vertingos informacijos apie projekto reikalingumą, verslo idėjos gyvybingumą, leidžia ištestuoti produkto ar paslaugos prototipą ir taip išvengti nesėkmės ar sumažinti jos riziką. Minios finansavimas suteikia galią žmonėms, kurie dažniausiai ir yra kuriamų produktų ar paslaugų vartotojai, patiems nuspręsti, kurios idėjos ar projektai gali būti sėkmingi ir yra verti būti įgyvendinti. Ši informacija yra ypač vertinga.Grįžti