Pagalba

Kokie projektai yra tinkami?

Kas gali pateikti projektą ir kaip jį pateikti?

Projekto paskelbimas savarankiškai

Kas atsitinka, jeigu projektas nesurenka prašomos sumos, arba, surenka per daug?

Kokiu būdu projekto teikėjui perduodami pinigai?

Ar reikia pateikti ataskaitą apie įgyvendintą projektą?

Kas yra finansavimo puodas, kam jis skirtas?

Kaip surenkami pinigai į finansavimo puodą?

Kaip finansuoti patinkančius projektus?

Kam skirta skelbimų lenta ir kaip ja naudotis?

Profiliai ir jų talpinimas

Veik.Rietave administravimas

Kokie projektai yra tinkami?

Teikiami projektai turi praturtinti Rietavo krašto kultūrinį ir socialinį gyvenimą, skatinti Rietavo plačiosios bendruomenės kultūrinį tobulėjimą ir būti atviri – skirti arba visai Rietavo bendruomenei arba tikslinėms grupėms.

Projektų teikėjai gali būti Rietavo savivaldybės menininkai, kūrėjai, amatininkai, kultūrinės, socialinės organizacijos ar neformalios grupės. Taip pat projekto teikėjai gali būti ne iš Rietavo savivaldybės, bet jų inicijuojamas projektas turi vykti Rietavo savivaldybėje ir teikti tiesioginę naudą Rietavo savivaldybės plačiajai bendruomenei.

Projektai negali būti diskriminuojantys rasės, lyties, amžiaus, socialinio statuso atžvilgiu.

Kas gali pateikti projektą ir kaip jį pateikti?

Projekto teikėjai gali būti organizacijos ir asmenys (turintys individualios veiklos pažymas), turintys idėjų, sumanymų, norintys įgyvendinti projektą nešantį naudą plačiajai Rietavo bendruomenei ar tikslinėms grupėms ir vykdomą Rietavo savivaldybėje.

Projektas pateikiamas užpildant paraišką (Veik.rietave.lt projekto pateikimo forma.doc) ir ją atsiunčiant administratoriui adresu veik.rietave@gmail.com

Būtina kartu pateikti projektą iliustruojančių nuotraukų ar trumpų filmukų.

Gavus administratoriaus sutikimą, projektą gali paskelbti portalo administratorius arba pats projekto teikėjas, prieš tai užsiregistravęs kaip vartotojas.

Projekto teikėjas, pateikęs projektą, pasirašo sutartį su portalo „Veik.Rietave“ administratoriumi – Rietavo verslo informacijos centru. Sutarties formą rasite čia: Sutartis su projektų teikėjais.doc.

Projekto paskelbimas savarankiškai

 1. Prisijungimas. Norint patalpinti projektą, pirmiausia reikia prisijungti prie svetainės kaip vartotojui, naudojant savo el. pašto adresą ir registracijos metu susikurtą slaptažodį. Prisijungsite paspaudę meniu punktą .
 2. Prisijungę įeikite į skyrių , arba į Jūsų meniu skiltį , kur visų aktyvių projektų sąrašo pabaigoje surasite didelį geltonos spalvos mygtuką , kurį paspaudus atsidarys „anketa“ pildymui.
 3. Informacijos suvedimas. Informaciją į gautą anketą suvedinėkite labai atidžiai, nes koreguoti projekto nebus galima. Pildant pateiktą anketą, prie kiekvieno laukelio surasite simbolį, ant kurio užvedus pelės žymeklį pamatysite paaiškinimą, kaip tą lauką reikia pildyti, ar kokia yra jo paskirtis. Informacijos apie projektą reikia pateikti kuo daugiau, kad projektas sudomintų rėmėjus. Kai suvesite visą informaciją, susipažinkite su taisyklėmis, ir pažymėkite, kad sutinkate su jomis. Spauskite mygtuką .
 4. Publikavimas. Kai projektas bus sukurtas, viršuje pamatysite įspėjimą, kad projektas bus matomas kitiems tik jį publikavus. Paspauskite mygtuką , esantį po projekto kortele, ir jūsų projektas, po to kai jį patikrins svetainės administratorius, bus matomas visiems svetainės lankytojams.
 5. Tvarkymas, pašalinimas. Paskelbus projektą, jo turinio keisti negalima, galima tik pridėti papildomos paaiškinančios informacijos – pvz. nuotraukų, filmukų, todėl, prieš jį paskelbiant, jis turėtų būti jau galutinis. Papildoma informacija pridedama paspaudus mygtuką . Jeigu projektą, kol jis nepublikuotas, norite pašalinti, užteks paspausti žodelį .
 6. Prie Jūsų vardo atsidarančiame meniu matysite skyrelį , kur ir surasite visų Jums priklausančių projektų sąrašą.

Kas atsitinka, jeigu projektas nesurenka prašomos sumos, arba, surenka per daug?

Jei projektas per paskelbtą laiką nesurenka prašomos sumos, surinkta suma keliauja į Finansavimo puodą. Tas pats atsitinka, jei projektui yra paaukojama daugiau nei yra prašoma – viršyta suma yra pervedama į finansavimo puodą.

Jei projektas surenka nuo 90 proc. iki 110 proc. prašomos sumos, tokiu atveju suaukoti pinigai yra perduodami projekto teikėjui.

10% nuo projekto surinktos sumos (jei projektas surenka reikiamą sumą) yra skiriama administracinėms išlaidoms (banko mokesčiai ir pan.).

Kokiu būdu projekto teikėjui perduodami pinigai?

Pasibaigus projekto paskelbimo laikui ir surinkus prašomą sumą, projekto teikėjas pasirašo pinigų priėmimo-perdavimo aktą ir pinigai per keletą dienų pervedami į projekto teikėjo nurodytą banko sąskaitą.

Ar reikia pateikti ataskaitą apie įgyvendintą projektą?

Taip, reikia. Projektui pasibaigus, projekto vykdytojas pateikia trumpą, laisvos formos, nuotraukomis arba trumpu filmuku iliustruotą ataskaitą. Ataskaitoje nurodoma kas atlikta už paaukotus pinigus, kokią naudą atnešė projektas ir kokia buvo dalyvių, tikslinės grupės, žiūrovų ir pan. reakcija. Galite pateikti citatas, komentarus, aprašyti smagius nutikimus – tai suteiks ataskaitai įdomumo ir smagumo.
Ataskaitą atsiųskite projekto administratoriui – Rietavo verslo informacijos centrui, el.p. veik.rietave@gmail.com

Kas yra finansavimo puodas, kam jis skirtas?

Finansavimo puodo paskirtis – paremti ilgalaikę išliekamąją vertę turinčius kūrybinius sumanymus, naudingus Rietavo savivaldybei ar plačiajai Rietavo bendruomenei, pvz. mažosios architektūros objektus, leidinius ir pan. Projektų teikėjai gali būti Rietavo savivaldybės menininkai ar kūrėjai arba menininkai ir kūrėjai, gyvenantys ne Rietavo savivaldybėje, bet savo kūrinius kuriantys Rietavui.

Pasibaigus kalendoriniams metams, ateinančių metų pradžioje – iki sausio 30 d. skelbiamas konkursas tokiems Finansavimo puodo projektams teikti. Projektai pateikiami užpildant paraišką ir atsiunčiant ją portalo administratoriui. Paraiškų tinkamumą (atitikimą ilgalaikės išliekamosios vertės požiūriu) prieš skelbiant portale įvertina profesionalų komisija – Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus, Rietavo M.K. Oginskio meno mokyklos, Rietavo savivaldybės kultūros centro atstovai, nepriklausomas menininkas.

Paskelbus projektus portale, portalo lankytojai, gali išreikšti savo pritarimą projektams balsuodami už juos. Daugiausiai balsų surinkęs Finansavimo puodo projektas yra finansuojamas – gauna finansavimo puode esančius pinigus savo projekto įgyvendinimui.

Įgyvendinus projektą, projekto vykdytojas pateikia trumpą, laisvos formos, nuotraukomis arba trumpu filmuku iliustruotą ataskaitą. Ataskaitoje nurodoma kas atlikta už finansavimo puodo pinigus, kokią naudą atnešė projektas ir kokia buvo dalyvių, tikslinės grupės, žiūrovų ir pan. reakcija. Ataskaita pateikiama projekto administratoriui – Rietavo verslo informacijos centrui, el.p. veik.rietave@gmail.com

Kaip surenkami pinigai į finansavimo puodą?

Pinigai finansavimo puode kaupiami trimis būdais:

 1. Kai minios paramos finansavimui pateikti projektai surenka mažiau nei 90 proc. prašomos sumos
 2. Kai yra surenkama daugiau nei 110 proc. prašomos sumos, tokiu atveju šios sumos likutis, atėmus 110 procentų sumos, pervedamas į Finansavimo puodą.
 3. Į Finansavimo puodą lėšas gali įnešti bet kuris asmuo, įmonė, organizacija ir kt.

Kaip finansuoti patinkančius projektus?

 1. Prisijungimas. Norint patalpinti projektą, pirmiausia reikia prisijungti prie svetainės kaip vartotojui, naudojant savo el. pašto adresą ir registracijos metu susikurtą slaptažodį. Prisijungsite paspaudę meniu punktą .
 2. Išsirinkę norimą finansuoti projektą, ir įėję į projekto aprašymą dešinėje pusėje pamatysite reikiamų projektui vykdyti bei jau surinktų sumą ir mygtuką „Remti“:. Paspaudę mygtuką per keletą žingsnių galėsite paskirti ir pervesti norimą pinigų sumą pasirinktam projektui.
 3. Įveskite pageidaujamą sumą, susipažinkite su taisyklėmis, ir pažymėkite, kad sutinkate su jomis. Spauskite .
 4. Duomenų suvedimas. Šiame (2 žingsnyje) Jūsų prašoma įvesti asmens duomenis, reikalingus suformuoti ir vykdyti mokėjimą. Įvedę juos spauskite .
 5. Atsivėrusiame puslapyje pamatysite logotipą. Spauskite .
 6. Apmokėjimas. Spauskite mygtuką  . Atsidarys langas, kuriame jau galėsite pasirinkti, kokiu būdu atliksite mokėjimą.
 7. Pasinaudoję el. bankininkyste ar kita mokėjimo sistema galėsite saugiai atlikti mokėjimą, ir Jūsų pinigėliai per „Paysera“ paslaugą pateks į projekto taupyklę. Nenustebkite, jei jų nepamatysite iš karto. Atliekant pavedimus tarp skirtingų bankų ar mokėjimus ne per banką, kai kada reikia laiko mokėjimui įskaityti. Jei pinigai mūsų nepasieks per 3 darbo dienas, tuomet susisiekite su mumis, kad galėtume padėti išspręsti kilusį nesklandumą.
 8. Štai ir mokėjimas atliktas. Jūs ką tik parėmėte projektą.

Kam skirta skelbimų lenta ir kaip ja naudotis?

Skelbimų lenta tai - meškerė kūrybos žmonėms. Turite galimybę rasti vieni kitus, jungtis bendriems projektams, pasidalinti nereikalingais, bet naudingais daiktais ir t.t. Būkite bendraujantys, būkite savi saviems. Trumpa instrukcija, kaip pateikti skelbimą:

 1. Prisijungimas. Norint patalpinti skelbimą, pirmiausia reikia prisijungti prie svetainės kaip vartotojui, naudojant savo el. pašto adresą ir registracijos metu susikurtą slaptažodį. Prisijungsite paspaudę meniu punktą .
 2. Prisijungę, meniu skyrelyje , arba suraskite geltonos spalvos mygtuką .
 3. Įveskite duomenis į pateiktą anketą, nepamirškite pridėti nuotraukų ar paveikslėlių, susijusių su skelbimo turiniu. Spauskite mygtuką .
 4. Skyrelyje  galite matyti visus savo skelbimus. Juos galite koreguoti paspaudę mygtuką, arba pašalinti mygtuku .

Profiliai ir jų talpinimas

Profiliuose galima sužinoti apie Rietavo regiono gamintojus, kūrėjus, amatininkus. Tai - lyg katalogas, kuriame pateikiami visuomeninių organizacijų ir amatininkų kontaktai ir veiklos aprašymas.

Profilio patalpinimas:

 1. Prisijungimas. Norint patalpinti skelbimą, pirmiausia reikia prisijungti prie svetainės kaip vartotojui, naudojant savo el. pašto adresą ir registracijos metu susikurtą slaptažodį. Prisijungsite paspaudę meniu punktą .
 2. Pasinaudoję mygtuku , esančiu Profilių skiltyje, arba, meniu punktu  esančiu vartotojo meniu, pamatysite anketą, į kurią reikia suvesti visą prašomą informaciją. Nepamirškite įkelti savo asmens nuotraukos, ir 3 vaizdų susįjusių su Jūsų veikla.

 3. Susipažinkite su taisyklėmis, ir pažymėkite, kad sutinkate su jomis. Paspauskite mygtuką .

 4. Profilį pakoreguoti galite pasinaudoję mygtuku , esančiu skiltyje .

 5. Administracija pasilieka teisę koreguoti profiliuose esančią informaciją, arba šalinti netinkamo turinio profilius.

Veik.Rietave administravimas

Platformą „Veik.Rietave“ administruoja VšĮ "Rietavo verslo informacijos centras". Tel. Nr. +370 448 68202, el. paštas: verslas@rietavovic.lt, veik.rietave@gmail.comGrįžti